W czwartek, 21 lipca br. na rynku ukazało się sierpniowe wydanie miesięcznika „SENS” (Wydawnictwo Zwierciadło). Bohaterką okładki jest Tilda Swinton – aktorka oscarowa, specjalizująca się w rolach skomplikowanych kobiet. Do części nakładu dołączony został film na DVD „Manglehorn” wraz z filmoterapią – zestawem ćwiczeń do rozwijania inteligencji emocjonalnej. To druga część nowatorskiego  projektu, który zapoczątkował miesięcznik Sens, wzbogacając dołączone DVD ćwiczeniami do  samodzielnej pracy z filmem.

Tilda Swinton jest aktorką wyjątkową, androgyniczna uroda wyróżnia ją spośród wielu ładnych twarzy w Hollywood. Potrafi zagrać kobietę dużo starszą od siebie oraz postać na granicy płci. Do tego arystokratyczne pochodzenie, udany związek i Oscar na koncie – przedstawiamy powody, dla których warto być jak Tilda.

Podróże kształtują charakter, wpływają na życie, zachowanie i emocje. W comiesięcznej debacie SENSu Paulina Młynarska rozmawia z Julią Pietruchą, Jakubem Poradą, Tomaszem Sobierajskim oraz Andrzejem i Eleonorą Meller o tym, jak dalekie wyjazdy weryfikują relacje z innymi, ale i z samym sobą.

Tematem numeru jest Filmoterapia – czyli filmy, które leczą duszę. Grażyna Torbicka, autorka cyklu  „Kocham Kino”,  w rozmowie z SENSem zdradza, z czego uleczyła i na co otworzyła ją światowa filmografia: „Nie mogę powiedzieć, że w kinie się relaksuję. Wybieram raczej filmy, które mnie elektryzują. Pobudzają do tego, żeby patrzeć na siebie, na otaczający mnie świat i ludzi, lepiej ich rozumieć. Zabierają mnie w światy, do których nigdy bym nie trafiła, bo nie miałabym takiej szansy.”

W numerze również:

psycholog Ewa Klepacka-Gryz tłumaczy, dlaczego historie filmowe filtrujemy zawsze przez własne doświadczenia i emocje, a także ćwiczenia ze świadomego oglądania – psycholog Martyna Harland prezentuje filmoterapię do zastosowania w praktyce.

W cyklu „Dobry związek” psycholog Katarzyna Miller, zachęca do flirtowania, natomiast psychoterapeuta Michał Pozdał przekonuje, że penis to nie wszystko, a męska seksualność jest dużo bardziej skomplikowana, niż powszechnie sądzimy.

Do części nakładu miesięcznika dołączony został film na DVD „Manglehorn” wraz z  Filmoterapią, czyli zestawem ćwiczeń do rozwijania inteligencji emocjonalnej i narzędziami do samodzielnej pracy z filmem, przygotowane przez Martynę Harland. Analiza fabuły wykonana po seansie, pomaga poznać i określić własne potrzeby i cele.

„Manglehorn” w reżyserii Davida Gordona Greena to poruszający portret skrywającego uczucia mężczyzny, któremu życie postanowiło dać jeszcze jedną szansę na miłość. To wzruszająca historia o samotności i lęku przed nieznanym, w której główne role zagrały gwiazdy kina – Al Pacino i Holly Hunter.

Partnerami filmu z książką jest Radio Kolor

Sierpniowe wydanie miesięcznika „SENS” ma objętość 132 stron, ukazał się w nakładzie 57 tys. egz. i w cenie 9,99 zł ( cena z książką i filmem: 29,99 zł . Sprzedaż numeru jest wsparta kampanią radiową (Radio Kolor), prasową: („Zwierciadło”, Gazeta Prawna, Internecie (FilmWeb.pl, dziennik.pl, Zwierciadlo.pl, Facebook, e-darling, zet.pl, poradnikzdrowie.pl, mowimyjak.pl filmoterapia.pl), oraz  e-kwartalniku Zdrowie ma Sens.

Wstecz