W czwartek,  12 maja, w sprzedaży pojawiło się czerwcowe wydanie miesięcznika „Zwierciadło” (Wydawnictwo Zwierciadło) z audiobookiem „Wybrane przygody Mikołajka”. w interpretacji Jerzego i Macieja Stuhrów.

W numerze ogłoszona została akcja zniżkowa dla Czytelniczek „Mądry Rodzic, Mądre Dziecko”, w ramach której czytelnicy  mogą skorzystać z biletów na wystawy i spektakle dla dzieci oraz zniżki na gry, warsztaty edukacyjne i książki.

Bohaterką czerwcowego wydania jest Monika Brodka  ceniona wokalistka, która jako jedna z niewielu polskich artystek ma szansę na wybicie się na rynkach zagranicznych. Po sześciu latach powraca z nową płytą zatytułowaną „Clashes„, która swoją premierę ma jednocześnie w Polsce i Europie. W rozmowie ze „Zwierciadłem” opowiada o tym,  co dał jej program „Idol” i dlaczego odcina się od celebrytów, którzy nie mają zbyt wiele do zaoferowania:  „przeszkadzało mi, że moją przygodę z show-biznesem zaczęłam bardziej od bycia <<znaną twarzą>>,  a nie od pokazania czegoś swojego, że zaczynałam od śpiewania cudzych piosenek. Byłam wrzucona do wora z ludźmi, którzy, miałam poczucie, nie robią w życiu nic wartościowego, a mają tylko znaną twarz, i to zaczęło mi przeszkadzać. Nie chciałam być identyfikowana z tą grupą. Czułam, że do niej nie przynależę”.

Akcja „Mądry Rodzic, Mądre Dziecko” jest skierowana do rodziców, aby pomóc jeszcze efektywniej spędzić czas z najmłodszymi i wyjść poza codzienny schemat.  Dodatkowo Czytelnicy wraz z dziećmi mogą skorzystać z kuponów rabatowych na książki, filmy, spektakle, warsztaty i wiele innych – w ramach wspólnego spędzania czasu.. Akcja będzie trwać od 14 maja do 15 czerwca 2016 r., wezmą  w niej udział m.in.: Muzeum Narodowe w Warszawie, Państwowe Muzeum Etnograficzne, Europejskie Centrum Solidarności, Wrocławski Teatr Lalek, Teatr Roma i inne.

To wydanie „Zwierciadła” można kupić z audiobookiem „Wybrane przygody Mikołajka”. Płyta zawiera kultowe opowiadania o małym urwisie w mistrzowskim wykonaniu Jerzego i Macieja Stuhrów, dostępne w formacie CD i MP3.

POLECANE TEMATY NUMERU

  • TEMAT MIESIĄCA: DOROŚLI NIEDOROŚLI

W ostatnich dekadach diametralnie zmieniły się relacje międzypokoleniowe.     Wyprowadzka z domu i uniezależnienie się od rodziców to dzisiaj dla młodych ludzi          duży kłopot. Dorosłe dzieci trzymają się rodzinnych domów z powodów         ekonomicznych, ale także ze względów kulturowych. Ojciec i matka są partnerami,    kumplami, którzy dają dzieciom wolność wyboru, ale rozstanie, choć bolesne,    powinno nastąpić, bo jest dobre dla dziecka.

  • ŻYCIE WEWNĘTRZNE: POROZMAWIAJMY O SEKSIE

Czułość, także w seksie, jest tym, co pozwala kobiecie zbudować bliskość z          mężczyzną. A seksuolodzy biją na alarm, że zbyt mało okazujemy jej swoim    partnerom. Jak to możliwe? Bujają? Przecież kobiety mają czułości aż nadto. Skąd          więc ten deficyt? Może kobieca i męska czułość nie są tym samym? Jak być czułą dla             mężczyzny, podpowiada psychoterapeutka Katarzyna Miller.

  • REPORTAŻ: GÓRA JEST KOBIETĄ

Kobiety, które udowodniły sobie, że w życiu wszystko jest możliwe, teraz chcą pokazać to innym kobietom. Wszystkie przeszły kryzys: rozwiedzione, na zakręcie, bez pracy. Dziś wspinają się na najwyższe szczyty i wulkany świata i czują się szczęśliwe. Zdobyły nie tylko Kilimandżaro, ale też świadomość, że to one decydują o sobie.

Czerwcowe  wydanie miesięcznika „Zwierciadło” ukazało się w objętości 244 stron, w nakładzie 130 tys.  i w cenie 9,99 zł. (mutacja bez  audiobooka) oraz 13,99 zł (mutacja z audiobookiem). Sprzedaż wydania jest wsparta kampanią w radio (Radio KOLOR, Radio Dla Ciebie), w internecie (Onet.pl, Filmweb.pl, FB Zwierciadło oraz  Zwierciadlo.pl), w prasie: miesięczniku Sens , Moje Mieszkanie, dodatku do Gazety Wyborczej Co Jest Grane)

 

Wstecz