W czwartek, 17 marca  w sprzedaży ukazało się kwietniowe wydanie miesięcznika „Zwierciadło” (Wydawnictwo Zwierciadło)  z aktorką Grażyną Błęcką-Kolską, która udzieliła pierwszego, tak szczerego wywiadu po śmierci córki. W tym wydaniu została również ogłoszona druga edycja akcji specjalnej „Niezła Sztuka!”.  Do części nakładu dołączony został  film na DVD „Sils Maria” w gwiazdorskiej obsadzie.

GWIAZDA NUMERU

Grażyna Błęcka – Kolska, pierwszy raz po śmierci córki, udzieliła wstrząsająco szczerego wywiadu, w którym mówi o stracie jedynego dziecka i podnoszeniu  się z traumy: „Spokoju nie ma i nie będzie. Jest poczucie winy, straszna tęsknota… Trafiłam na dobrego psychologa, bardzo mi pomaga… Dla mnie priorytetem jest teraz fundacja”

Aktorka, znana przede wszystkim z roli w komedii „Kogel-mogel” oraz z kreacji stworzonych  w produkcjach byłego męża- Jana Jakuba Kolskiego  długo stała w jego cieniu  i rzadko wypowiadała się publicznie. Teraz ma odwagę, by mówić wprost: „jest mi tylko bardzo przykro, że nikt z tej wielkiej filmowej rodziny nie wpadł na to, żeby mi zaproponować pracę, kiedy było mi naprawdę ciężko”.

NIEZŁA SZTUKA!”- to już druga edycja akcji specjalnej „Zwierciadła”, w której  czytelnicy  mogą skorzystać z kuponów upoważniających do bezpłatnych wejść do muzeów i galerii sztuki w całej Polsce,  a także wziąć udział w bezpłatnych oprowadzaniach. Akcja będzie miała miejsce w weekend 9-10 kwietnia i wezmą  w niej udział 22 instytucje, m.in.: Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Narodowa Galeria Sztuki Zachęta, Muzeum Narodowe w Warszawie, MCK, Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Szczecinie i inne.

„Sils Maria” to niezwykły, ambitny i niepokojący film w reżyserii   Oliviera Assayasa, który otrzymał nominację do Złotej Palmy w Cannes. W rolach głównych – aktorki reprezentujące trzy pokolenia: Juliette Binoche – ikona francuskiego kina,   wychwalana przez krytyków  Kristen Stewart nagrodzona „Cezarem” za swoją rolę oraz osiemnastoletnia Chloe Grace Moretz – jedna z najciekawszych aktorek młodego pokolenia, znana z filmów Tima Burtona i Martina Scorsese.

WYBRANE TEMATY BIEŻĄCEGO WYDANIA:

TEMAT MIESIĄCA: JAK DOBRZE ZAKOŃCZYĆ ZWIĄZEK

Niszczyć wszystko, co kojarzy się z byłym partnerem, odcinać grubą kreską wspólną przeszłość, definitywnie zamykać łączące nas sprawy? Czy szukać porozumienia, a może nawet przyjaźnić się? Jedno chyba nie ulega wątpliwości – od tego, jak zakończymy poprzedni związek, zależy to, jak wejdziemy w kolejny.

SPOTKANIA: MONIKA JAWORSKA. DZIEWCZYNA, MOTOCYKL I CISZA

Jej świat pachnie benzyną, ale nie ma w nim ryku ukochanych motocykli. Zamiast słuchu w prezencie od stwórcy dostała żelazny upór, który razem z  pasją do wyścigów, stworzył mieszankę wybuchową. Niesłysząca od urodzenia 32-letnia Monika Jaworska „Katanka” jest najbardziej utytułowaną i najszybszą Polką ścigającą się na torach motocyklowych Europy.

PRZEWODNIK PO MODZIE I URODZIE

30 stron dedykowanych modzie i urodzie. Czytelniczki znajdą w nim inspiracje z polskich i zagranicznych wybiegów,  propozycje makijaży i fryzur, porady oraz przegląd nowości   sezonu wiosna-lato 2016

Kwietniowe wydanie miesięcznika „Zwierciadło” ukazało się w objętości 224 stron, w nakładzie 129  tys. egz. i w cenie 9,99 zł (mutacja bez DVD) oraz 29,99 zł (mutacja z DVD). Sprzedaż wydania jest wsparta ogólnopolską kampanią w Internecie (Onet, FILMWEB, Facebook, Zwierciadlo.pl), w radiu (Radio RMF Classic, Kolor),  prasie (tygodniku Newsweek, dodatku do Gazety Wyborczej – Co Jest Grane, miesięczniku Sens).

Wstecz