W czwartek, 12 listopada w sprzedaży pojawiło się grudniowe wydanie miesięcznika Zwierciadło (Wydawnictwo Zwierciadło). Z okazji świąt, do części nakładu wydawca dołączył  płytę CD „Najpiękniejsze polskie kolędy” w wykonaniu gwiazd.

Na płycie znajduje się 9 tradycyjnych polskich kolęd w wykonaniu Kayah, Sebastiana Karpiela-Bułecki & Zakopower oraz Krzysztofa Kiljańskiego.   

Bohaterką okładki jest Julia Kijowska. Aktorka, która jeszcze kilka lat temu grała głównie drugoplanowe role,  teraz ma swoje pięć minut i gra w  najciekawszych polskich produkcjach, m.in. w thrillerze „Czerwony Pająk”  Marcina Koszałki. W wywiadzie dla „Zwierciadła” nie boi się trudnych, również osobistych pytań i szczerze opowiada o samodyscyplinie, którą od lat sobie narzuca, roli intuicji w życiu zawodowym oraz swoich lękach: „Strach cię weryfikuje, mobilizuje, stawia do pionu. Strachu nie oszukasz, nie uśpisz go w sobie. Możesz  go tylko  zwalczyć prawdą, uczciwością, wiarą w sens tego, co robisz”.

Polecane tematy bieżącego wydania:

  • TEMAT MIESIĄCA: Rodzina od święta 

Jedni nie mogą doczekać się świąt, inni uciekają przed nimi do ciepłych krajów. Choć tradycyjne polskie święta to czas spędzony z rodziną, coraz częściej młodzi wybierają towarzystwo znajomych. Emocje  towarzyszące nam w trakcie wigilii  nie są tak jednowymiarowe, jak chciałaby tego tradycja- dla jednych to radość z bycia z bliskimi, dla innych – samotność i wyobcowanie. Bo święta, jak w soczewce, ogniskują wszystko, co w rodzinach niszczące i co budujące.

  • SPOTKANIA: Marek Kondrat

Pewnego dnia aktorstwu powiedział „stop” i konsekwentnie się tego trzyma. Zajął się winem i kulturą jego picia, bo jak mówi: „Mniej wódczanej doraźności i zaklinania starych grzechów, a więcej myślenia i rozmów o tych, co przyjdą po nas, ma sens”. Żyje niespiesznie i lubi taką bezpieczną rutynę. W wywiadzie dla „Zwierciadła” opowiada jak się nią jednak nie znudzić.

  • POROZMAWIAJMY O SEKSIE: Kobieta i kobieta.

Zmniejsza się siła oddziaływania normy heteroseksualnej – twierdzą seksuolodzy. Już nie ma dwóch płci ale jest spektrum możliwości, w którym znajdziemy neutralis, czyli osoby neutralne płciowo. Nie idzie za tym większa tolerancja na różnorodność, ale bałagan i bezpłciowość – mówi Katarzyna Miller, psychoterapeutka.

  • NOWE TECHNOLOGIE: Futurologia

O tym, czym jest transhumanizm, kapsuła krioniczna, mind uploading – opowiada filozofka i socjolożka dr Aleksandra Przegalińska.

Listopadowe  wydanie miesięcznika „Zwierciadło” ukazało się w objętości  276 stron, w nakładzie 140 tys.  i w cenie 9,99 zł. (mutacja bez płyty CD) oraz 12,99 zł (mutacja z płytą CD). Sprzedaż wydania jest wsparta ogólnopolską kampanią w Radio (Radio ZET, radio KOLOR), w Internecie (WP.PL, Onet.pl, FILMWEB, Facebook, Zwierciadlo.pl), w prasie (miesięczniku Sens, Moje Mieszkanie oraz  Forbesie) a także  w punktach sprzedaży prasy  (Empik jako Tytuł Dnia) oraz sieci kin Helios.

 

Wstecz